ΠΟΛΥΦΩΝΙΚΟ ΔΙΚΤΥΟ
Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.

Τραγούδι για τις φουκαριάρες τις μάνες!!

2 απαντήσεις

Πήγαινε κάτω

Τραγούδι για τις φουκαριάρες τις μάνες!! Empty Τραγούδι για τις φουκαριάρες τις μάνες!!

Δημοσίευση από Βαλτινός Τετ 28 Ιαν 2009, 10:24 am

Η ΕΥΧΗ ΤΗΣ ΜΑΝΑΣ

Μοιάζει της μάνας η ευχή σαν ακριβό βοτάνι,
είναι σαν το θυμιόξυλο που σφαίρα δεν σε πιάνει.
Με την ευχή της γίνεται ο πόλεμος ειρήνη


Μήπως γνωρίζει κανείς την συνέχεια του τραγουδιού?!?! Ή έστω τον τελευταίο στίχο γιατί δεν το θυμάμαι!!!!!!!Το είχε τραγουδήσει ο όμιλος της Δερβιτσάνης τον Ιούνιο στο θέατρο Πέτρας..

Βαλτινός

Αριθμός μηνυμάτων : 62
Registration date : 23/11/2007

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Τραγούδι για τις φουκαριάρες τις μάνες!! Empty Απ: Τραγούδι για τις φουκαριάρες τις μάνες!!

Δημοσίευση από ΚΩΣΤΑΣ Μ. Τετ 28 Ιαν 2009, 7:40 pm

Καλά βρε ΒΑΛΤΙΝΟΣ, το θέλεις για να το βάλεις σε διαφήμιση που παίζει αυτό τον καιρό στο χαζοκούτι για τις φουκαριάρες τις μάνες κι έδωσες τέτοιο τίτλο; Πάντως στα βιβλία και τους δίσκους που έχω δεν βρήκα του;ς στίχους που γράφεις. Μάλλον καινούργιο είναι, μην σου πω ότι μπορεί να είναι και του Δέδε. Δεν ξέρω βέβαια αν έχει φτιάξει ο ίδιος τραγούδια αλλά δεν το αποκλείω κιόλας.

ΚΩΣΤΑΣ Μ.

Αριθμός μηνυμάτων : 22
Registration date : 14/12/2007

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Τραγούδι για τις φουκαριάρες τις μάνες!! Empty Απ: Τραγούδι για τις φουκαριάρες τις μάνες!!

Δημοσίευση από Βαλτινός Τετ 28 Ιαν 2009, 8:36 pm

Το τραγουδι αυτό ειναι τραγουδάρα απλά!!περιλαμβανει μεσά σε 4 στίχους τα πάντα!!Ο Δ.Δ΄΄εδες το 'χε πει τον Ιούνιο στη Πέτρα, αλλά δεν θυμάμαι το τελευταίο στίχο του!! αυτο απ'οτι μου είχε πει είναι πολύ παλιό τραγούδι, του το λεγε η μάνα του κ το θυμήθηκε την τελευταία στιγμή, το σημείωσε και το τραγούδησε!!! Το κακό ειναι ότι εχω την ηχογράφηση κ δεν βγάζω τα τελευταία λόγια, λόγω κακού ήχου!!!!!!!

Βαλτινός

Αριθμός μηνυμάτων : 62
Registration date : 23/11/2007

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επιστροφή στην κορυφή

- Παρόμοια θέματα

 
Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης